אריחי קרמיקה

אריחי קרמיקה

אריחי קרמיקה – שווה לכם ללכת על זה

האריחים מגיעים במגוון צבעים, מרקמים, צורות וגדלים והמחיר שלהם שווה לכל נפש. קבלו את האריחים שיעשו לכם חשק ללכת הכי רחוק שאפשר, בתוך הבית.

אריחים העשויים מקרמיקה משמשים לריצוף, ציפוי וחיפוי קירות פנימיים וחיצונים במבנים. להבדיל מאריחים טבעיים הנחצבים מסוגים שונים של אבנים, האריחים מיוצרים באופן מלאכותי, בתהליך תעשייתי המשלב טכנולוגיות מיוחדות. תהליך הייצור נעשה על ידי דחיסה בלחצים וטמפרטורות גבוהות במיוחד של עד 150 מעלות. הציפוי נעשה על ידי זיגוג, צבע ותהליך שריפה בתנורים מיוחדים. ישנם אריחים המופקים בתהליך חימום כפול, במקרים של אריח מזוגג או לאחר ציפוי בחומר הזיגוג.

האריחים ידועים ברמת ספיגה נמוכה ביותר, הם חזקים יחסית, עמידים בפני חומצות שונות וכתמים, אטומים לחדירת נוזלים וברמת שחיקה נמוכה מאוד. יישום ציפוי וריצוף של האריחים נעשה על ידי הדבקה ופילוס, שימוש ייעשה בדבקים המיועדים להדבקת אריחים, חיתוך באמצעות מכשיר מכני (דיסק חיתוך) את האריח לצורה הרצויה, ועבודת יישור של הפלס. בסיום הדבקת האריחים יש לסתום את החריצים בין האריחים על ידי רובה (דבק איטום מיוחד).

קרמיקה לעיצוב הבית

בשנים האחרונות תחום עיצוב הבית עלה מדרגה. עיצוב פנים נעשה מקצוע מבוקש ולקוחות רבים הבונים או משפצים את ביתם, מודעים למגמות ולהתפתחויות החדשות בענף. קרמיקה אמנם אינה דבר חדש. האריחים יוצרו כבר בשנות ה- 90, ולאורך השנים תפסו נתח שוק רחב וניתן למצוא אותם בבתים רבים בארץ. אך מגוון של טקסטורות, עיצובים וצבעים העלו את קרנם של האריחים בכל העולם, עד לפני שיושמו באזורי המטבח וחדרי הרחצה. מלבד אזורים אלו, כיום ניתן למצוא קרמיקה גם בחדרים, מרפסות ובמקומות נוספים בבית.

השימוש בקרמיקה לעיצוב הבית מצא לו עדנה מחודשת בארץ ובכל העולם, הן בשל זמינותם היחסית והן בשל עלותם הנמוכה, ובעיקר בשל הטכנולוגיה שמאפשרת היום חיפוי דקורים וקרמיקה בשלל עיצובים מדהימים, בציור או בשבלונות ודגמים מרהיבים של צורות וצבעים.

קרמיקה או גרניט פורצלן?

קרמיקה מיוצרים בצורת ריבוע או מלבן במידות סטנדרטיות. קיימים סוגים רבים של קרמיקה והנפוץ ביותר הינו אריח פורצלן ובשמו המלא גרניט פורצלן. השאלה שרבים מהלקוחות שואלים היא מה כדאי לבחור – קרמיקה או גרניט פורצלן? ובעצם – מה ההבדל בניהם? ובכן, גם קרמיקה וגם גרניט פורצלן ניתנים לזיגוג – כלומר הם מחופים על ידי גלזורה בשכבה העליונה המקנה את המראה הסופי של האריח ומקנה לו כושר ספיגה נמוך ביותר. אך ההבדל העיקרי הינו בחוזק של החומר ועמידותו. לשם השוואה – גרניט פורצלן נחשב לחזק יותר מאשר קרמיקה. ניתן לעשות גם ריצוף גרניט פורצלן כפי שניתן לראות ע"י לחיצה על הלינק.

ישנם סוגים רבים של קרמיקה, החל מאריחים דמויי עץ (פרקט דמוי עץ ), דמויי צפחה, דמויי טרה- קוטה, דמויי בטון, דמויי שיש, דמויי טרווטין, דמויי אבן ודגמים נוספים. יש הסוברים שהגרניט פורצלן אינו שייך למשפחת הקרמיקה, בעיקר בשל טכנולוגיית הייצור הייחודית שלו.

השילוב המיוחד של אומנות ובנייה בא לידי ביטוי בעיצובים של קרמיקה, האפשרויות האין סופיות ליצירה ולעיצוב של כל דבר העולה על דמיונכם. אריחים בשבלונות שונות של עיטורים, קווים ופסים, מדליונים, דמויי שטיח, בנוסף אריחי קרמיקה בעבודת יד החל מציור של פיקאסו וציורים שונים ומשונים, אפילו שילוב של הציור שצייר הילד שלכם בגן, ניתנים כולם לביצוע ויכולים לבוא לידי יישום על קרמיקה בהזמנה מיוחדת.