כלים סניטריים - הדבקת קרמיקה וגרניט

הדבקת קרמיקה וגרניט פורצלן על משטחים

הדבקת קרמיקה / הדבקת גרניט פורצלן / רובה:

מה הם אריחי קרמיקה?

אריחים העשויים מקרמיקה משמשים לחיפוי, ריצוף, וציפוי של קירות פנימיים וחיצונים במבנים. אריחי הקרמיקה מיוצרים באופן מלאכותי (לעומת האריחים הטבעיים) בתהליך תעשייתי מורכב. דחיסה בלחצים וטמפרטורות גבוהות במיוחד של עד 150 מעלות היא שמאפשרת את ייצור האריחים. לאחר הייצור האריחים עוברים לציפוי בזיגוג ובצבע ולשריפה בתנורים ייעודיים. ישנם אריחים הצורכים בתהליך חימום כפול. אצלנו בצ’יוטלי קיימים אריחים במגוון של גדלים, צבעים ומרקמים, והם בעלי מחיר שווה לכל נפש. הם חזקים ועמידים בפני חומצות כתמים וחדירת נוזלים ועובר זמן רב עד לשחיקתם.

קיסמו של השיש הוא בעוצמה הרבה שהוא מקרין ובטבע שהוא מכניס הביתה. יתרונו הגדול שכאשר הוא מתיישן ניתן לבצע בו ליטוש או הברקה שיעניקו לו מראה חדש לחלוטין גם אחרי שנים רבות. ישנם סוגים שונים של שיש הנבדלים זה מזה בחוזק, בגוון ובטקסטורה ולכל שיש יש יתרונות ואיכויות האופיינים לו.

הדבקת ריצוף או ריצוף מחדש?

הקרמיקה משמשת לחיפוי קירות ומרצפות. היא מהווה חלק בלתי נפרד מחדרי שירותים ואמבטיות, אולם עושים בה שימוש גם בחדרים אחרים, כגון מטבחים ומרפסות. אנשים רבים משתמשים בהדבקה של קרמיקה על מנת לחדש ולשדרג מרחבים שונים בביתם. ריצוף מחדש אורך זמן רב ודורש מבני הבית למצוא מקום מגורים אחר עד שיסתיים השיפוץ. הדבקת ריצוף על הריצוף הקיים חוסכת זמן וכסף ולכן רבים בוחרים באפשרות זו. במידה והריצוף הקיים עקום או בעל בעיה אחרת כמו נזילת צנרת מתחתיו, תאלצו להחליף את הריצוף כולו. במקרה כזה יש לרצף את כל שטח הבית כדי שלא ייווצרו הפרשי גובה בין החדרים.

תהליך הדבקת הקרמיקה

אריחי הקרמיקה מגיעים בסוגים שונים, בצבעים שונים וישנם אף סוגים המכילים דוגמאות שונות. תחילה יש לבחור את סוג הריצוף ואם יכיל דוגמא או לא. לרוב צורת הריצוף תהיה מרובע, ויש לבחור את גודלו. הגדלים הרווחים בשוק מגיעים בין 45*45 לאריח הקטן ביותר, עד ל60*120 לאריח הגדול ביותר. יש לבחור גם גימור לאריחים: מבריק, מט או לאפטו (בין מבריק למט). אריחי פורצלן מבריקים דורשים תחזוקה של מריחת שכבת סילר פעם בשנה המונעת ספיגה של כתמים.

במקרה בו קיימים אריחים ישנים, יש לפרקם ואז להחליק את המשטח ולהוריד שאריות של דבק, טיח וצבע. השכבה הראשונה של הריצוף עשויה בטון. מעליה תבוא שכבה מפולסת העשויה מחול או סומסום, עליה מודבקים האריחים באמצעות מלט. אם בחרנו בגרניט פורצלן, חשוב להשתמש בדבק המתאים ולפתוח פוגות (מרווחים בין מרצפות) של 3 מ”מ על מנת למנוע רטיבות בן האריחים. לבסוף יש למלא את המרווחים בין האריחים בעזרת רובה בגוון המתאים לריצוף. קיימים סוגים שונים של רובה כשהעיקריים ביניהם, רובה אקרילית ורובה אפוקסית, ניתן לקבל במגוון רחב של צבעים כולל גוונים בשילוב של נצנצים. חשוב לדעת כי הרובה הבהירה נוטה להתלכלך ולכן מומלץ לבחור גוונים כהים. רובה אקרילית מכילה רכיב אחד, תערובת אבקה עם מוספים אקריליים יבשים. לבית רגיל היא לרוב תספיק. רובה אפוקסית מכילה שני רכיבים, תערובת אבקה בתוספת נוזל אחד או שני נוזלים. הרובה האפוקסית חזקה ועמידה יותר, לא נוטה להתפורר או לצבור רטיבות. לאחר הסיום, מוצאים את הפוגות ומנקים את הרווחים בין האריחים.

האם להדביק לבד או להיעזר בבעל מקצוע?

יתכן שניחנתם בידי זהב ושאתם רגילים לעשות את כל עבודות התחזוקה בבית בעצמכם. במקרה של הדבקת קרמיקה, יהיה חבל לגלות אחרי ההדבקה שהיא נעשתה בצורה עקומה או שהדבק בו השתמשתם אינו מתאים. לעיתים צריך אף לקדוח בקירות או באריחי הקרמיקה הקיימים. לכן מומלץ לא לחסוך בנושא זה ולפנות לרצף מקצועי בעל ניסיון, המיומן לבצע את העבודה בדייקנות ועל הצד הטוב ביותר. רצף מקצועי ישתמש בשכבת דבק קטנה ככל שאפשר ויצמיד את האריחים אחד לשני באופן המרבי. בצ’יוטלי ניתן להשיג דבקים להדבקת אריחי קרמיקה, הדבקת בריקיםהדבקת אריחים וגרניט פורצלן (לרבות ריצוף לבית גרניט פורצלן) על גבי משטחים שונים.Call Now Button