חיפויי אבן- דוגמה לחיפוי אבן באמבטיה

חיפויי אבן

חיפויי אבן

חיפויי אבן- הטרנד העולמי בתחום עיצוב הבית

בזמנים של חדשנות, מעוף, דקורטיביות וחיפוש הדבר הבא, הצגת שונות ומראה ייחודי, הגיע טרנד הנקרא חיפוי אבן, המקנה יופי וייחודיות מסביב לבית חוצה ופנימה.

עולם עיצוב הפנים, האדריכלות והנדסת בניין משתנה ומתעדכן לפי מגמות שמתרחשות בעולם הגלובאלי, כשהמושג “אופנה” לא פוסח גם על הענף הזה. שימוש בחומרים חדשים ומיוחדים הנעשים בטכנולוגיות מתקדמות ומעוצבים בצורות שונות, מביא את המושג חיפויי אבן לתחום הבניין כקונספט של מודרניזציה, חדשנות, מקוריות וייחודיות. חיפוי אבן משמש לא רק כקישוט דקורטיבי פנימי וחיצונית לבית (כדוגמא דקורים), אלא שהחומרים והאבנים, העבודה ודרך ביצועה מקנים לבית יתרונות נוספים: חיפוי אבן מקנה בידוד מפני חום וקור, הגנה מפני רעשים וגם נזילות ורטיבות.

חיפוי אבן- קישוט הנותן מראה חמים לבית

בשנים האחרונות מרבים להשתמש בשיטת חיפויי אבן כקישוט ופחות כחומר בניה על מנת להעניק לבית מראה חמים. ניתן להשתמש בחיפוי אבן על קיר במבואות הכניסה, קיר בסלון בשילוב אח, על כל קירות הפנים או כריצוף רצפת הבית ובמקומות שונים ונוספים בבית. על מנת להשלים את המראה המיוחד שמקנה חיפוי אבן לבית, ניתן לרצף את רצפת הבית בצבע האבן שנבחרה לקירות, מכיוון שהמראה של חיפוי הוא דומיננטי ביותר. כדי להשיג מקסימום אפקט ודקורציה, על ריהוט הבית להיות כמה שיותר פשוט ועם קווים נקיים וחלקים ככל האפשר.

4 שיטות שונות ליישום חיפוי אבן

  • בשיטה הרטובה: זו השיטה המקובלת והנפוצה ביותר בארץ. אופן השימוש בה מבוצע על ידי הצמדת רשת פלדה אל קיר בטון עם ברגים. אל הרשת הזו מחברים את לוחות האבן באמצעות חוטי ברזל ושופכים בטון.
  • בשיטה היבשה א: בשיטה זו משתמשים במערכת ווים בקירות ומחברים את האבנים אחת לשנייה במן רשת אנקולים המונחים על הקיר.
  • בשיטה היבשה ב: היא השיטה המקובלת ביותר באירופה ובארצות הברית. אופן השימוש בה נעשה באמצעות הדבקה, ועל ידי שימוש בדבקים חזקים במיוחד.
  • חיפוי משולב: ניתן לעשות שימוש בשילוב של חיפוי בשיטות השונות יחד עם צביעה, במידה רבה זה אינה שיטת חיפוי, אך להשגת המראה המושלם ובמיוחד כאשר ניתן להשיג בארץ אבנים במגוון אדיר של טקסטורות וצבעים.

סוגי חיפוי

קיימים סוגים שונים ורבים של חיפויי אבן לרבות חיפוי בריכה. ההבדלים בניהם מיוחסים לסוג האבן, חוזקה, סוג העיבוד שהאבן עברה ורמת הליטוש של האבן. כאשר עושים שימוש בחיפויי אבן לבית, צריך להבדיל בין קיר חיצוני לקיר פנימי. חיפוי אבן לקיר חיצוני- נדרשות אבנים מאסיביות יותר ועוביין של האבנים יכול להגיע עד 4 -3 ס”מ. חיפוי אבן חיצוני ושימוש בעובי הדרוש מקנה לבית יותר בידוד הן מחום והן מקור, בידוד מרעש ונוזלים. מצד שני חיפוי לקירות הפנימיים בבית דורש שימוש באבנים דקות יותר בעובי עד 1- 1.5 ס”מ. השימוש באבנים דקות יותר נעשה בשל משקלם ומפאת החשש שאבנים עבות יותר לא ידבקו או ייושמו כראוי בשל כובד המשקל.

ליצירת מראה אחיד של הקירות, נהוג להתחיל את החיפוי מתחתית הרצפה בתחליף לפאנלים הקיימים, ליצירת תשתית טובה תחתונה להתחלת חיפוי באזור המיועד.

חיפוי איכותי ומקצועי

אם החלטתם ללכת על חיפויי אבן בביתכם ואנחנו מתכוונים לכל סוג של חיפוי בין אם זה חיפוי בריקים למטבח, חיפוי שיש או ריצוף וחיפוי מומלץ להיוועץ עם מעצב הפנים או לבחור חברה המתמחה בסוג כזה של עבודה. כך תוכלו למצוא את סוג האבן המתאימה, את החוזק הדרוש ושיטת העבודה, ואת האזורים המתאימים להתקנה. מומלץ להתייעץ עם יותר מחברה אחת או מעצב פנים אחד. החברה המתקינה חיפויי אבן נדרשת להיות מיומנת ומקצועית מאוד, בעלת ניסיון רב ועבודה איכותית נדרשים מאוד לסוג עבודה שכזו. רצוי להימנע מבחירת מתקינים זולים מדי, מאחר והמחיר הנמוך עלול לעמוד כרועץ בעתיד.

 

מוצרים קשורים

אריחים מצויירים

גרניט פורצלן

ריצוף שיש- ריצוף אבן שיש

בריקים

דקוריםCall Now Button