כלים סניטריים לשירותים זה צ'יוטלי

כלים סניטריים

כלים סניטריים לשירותים

מגוון כלים סניטרים ואביזרים לשירותים שניתן להשיג בצ’יוטלי: אסלות לשירותים- רגילות או מיוחדות, אסלות נכים, אסלות תלויות, ניאגרות גלויות, ניאגרות סמויות, משתנות רגילות ומשתנות לנכים.

כלים סניטרים לשירותים – אסלה תלויה או אסלה רגילה (מונובלוק)?

אסלת מונובלוק היא האסלה ה”מסורתית” מחרס שכולנו מכירים, המחוברת לרצפה ובעלת ניאגרה חיצונית. בדרך כלל עם השנים החיבור לרצפה והברגים שבו צוברים לכלוך וחלודה לא נעימים. האסלה התלויה נקראת כך משום שאינה מגיעה לרצפה, מה שמאפשר לנקות בקלות מתחתיה. רבים בוחרים באסלה התלויה גם משום שהניאגרה שלה והצינורות בנויים בתוך הקיר ורק לחצן ההפעלה נראה כלפי חוץ. בנוסף על כך, אסלות המונובלוק מגיעות במבחר מצומצם יחסית, ואילו האסלות התלויות מגיעות במגוון שלם של עיצובים ומחירים שונים. ניתן לרכוש אסלות תלויות מרובעות, מעוגלות ועוד.

אסלות תלויות

עם הקידמה, חל מעבר חד של כלים סניטריים לשירותים החל מאביזרים ומוצרים כמו אסלות רגילות ועד לאסלות סמויות/תלויות. מדובר באסלות בהן כל הצנרת נסתרת (מצויה בתוך הקיר). השימוש בכלים סניטריים אלה חוסך מקום ומבחינה עיצובית ניתן לבנות קיר גבס ולקבל מדף מעוצב להנחת דברים במקומם של התקנת ארונות האמבטיה למשל. קל לנקות בחדרי אמבטיה בהם מותקנת אסלה תלויה היות וכל הרצפה מתחת לאסלה חשופה לניקוי. לרוב האסלה תותקן בגובה של 40 ס”מ מהריצוף, לא כולל המושב.

כיצד מחפים אסלות תלויות?

יש להתקין את האסלה התלויה לפני התקנת הריצוף. ישנן שתי דרכים מקובלות לחיפוי אסלות תלויות (סמויות) לאחר התקנתן. דרך אחת היא לסגור סביבה באמצעות לוחות גבס ואז לחפות עם קרמיקה מעל, ודרך שנייה היא לבנות בלוקים סביב האסלה התלויה עם רשת מעליהם הקושרים את האסלה לקיר. הדרך השנייה היא חזקה ועמידה יותר לעומת הגבס שעשוי להינזק מנזילות. החיפוי בבלוקים יחזיק לשנים רבות ועלותו כמובן גבוהה יותר.

ניתן להתקין אסלה תלויה באופן סמוי לגמרי רק בקיר שעוביו 15 ס”מ ומעלה. במקרה והקיר בחדר השירותים הוא בעובי של 10 ס”מ, החלק בקיר בו מותקנת האסלה יבלוט מהקיר ויכוסה בחיפוי כך שיראה המשך טבעי של אותו קיר.

כיצד מתקינים אסלה תלויה?

אסלה תלויה מותקנת על ידי בעל מקצוע שיודע כיצד לשקעה בתוך הקיר בצורה יציבה דיה וכיצד לבצע את החיבורים בצורה נכונה ואסתטית. אם ברצונכם להתקין אסלה תלויה עליכם ליצור קשר עם אינסטלטור מורשה והוא יוכל להגיד לכם האם חדר השירותים בביתכם מתאים להתקנה של אסלה כזו ואילו פעולות הכנה עליו לבצע לשם כך.

כיצד דואגים לתחזוקת האסלה התלויה?

לכאורה נשמע שבכל פעם שישנה תקלה באסלה, יש צורך בשבירת קירות על מנת לתקנה. אולם, אין זה נכון. כל אסלה תלויה כוללת לחצן המפעיל את הניאגרה. מאחורי הלחצן קיים פתח, דרכו ניתן להוציא את המנגנון וחלקים אחרים של הניאגרה, במקרה ונתקלים בבעיה. אולם יש לזכור, שהניאגרה הנסתרת תוכננה במיוחד למטרה זו, כך שהיא אמורה לפעול ללא תקלות לאורך שנים רבות.

משתנות

משתנה היא אחת מיני רבות של כלים סניטריים המשמשת גברים להשתנה בעמידה. משתנות מותקנות בעיקר בבתי שימוש ציבוריים ולהם שני דגמים עיקריים:

*משתנה אישית – לשימושו של גבר יחיד. בד”כ יוצבו משתנות אחדות זו לצד זו.

*משתנה רחבה – בדמות קיר חרסינה לשימוש גברים אחדים באותה עת.

בשני המקרים משתנה אינה מעניקה את הפרטיות שמקנה תא שירותים סגור, אך שימוש בה מהיר יותר. לעיתים מותקן במשתנה מתקן אוטומטי לשטיפה בתום השימוש.

כיורים

כיום הכיורים כבר אינם סטנדרטיים כמו פעם, והם כלים סניטרים לשירותים המהווים פריט עיצובי מרכזי בכל חדר אמבט או שירותים. ניתן למצוא כיורים במבחר רחב של דגמים, גוונים וצורות. גודל הכיור וגובהו יקבעו בהתאם למתגוררים בבית, כך שהם יוכלו ליהנות מהנוחות המרבית. בצ’יוטלי תוכלו לרכוש כלים סניטריים הכוללים:  כיורים לאמבטיה, כיורים “רגילים” אשר מונחים על השיש, כיורים למטבח, כיורים ה”שקועים” בתוכו וכיורים היצוקים עם משטח חרס ומותקנים לרוב על גבי ארון.Call Now Button