מה ההבדל בין ריצוף פנים וחוץ

מהו ההבדל בין ריצוף פנים וריצוף חוץ

מהו למעשה ההבדל בין ריצוף פנים וריצוף חוץ? כל מה שאתם באמת צריכים לדעת

כיצד הפך ריצוף חוץ לכה פופולארי בישראל?

הגינות בבתים פרטיים והשטחים הציבוריים במגדלי המגורים היו בעבר מכוסים בדשא, אולם מזג האוויר הישראלי הציב בפני מדשאות אלה אתגרים ומנע מאיתנו וגם מילדינו לשחק בהם בחלקים גדולים מחודשי השנה. דמיינו את עצמכם מנסים ליהנות מערב בגינה לאחר שלאורך הלילה ירדו גשמים או לנסות ולשבת עם הילדים על הדשא השרוף מהחום בחודשי הקיץ. עובדה חשובה נוספת היא עלויות האחזקה והטיפוח של גינה או דשא לטווח הארוך לעומת השקעה ראשונית וחיסכון לטווח ארוך מרגע שתבחרו בריצוף חוץ.

מהי המטרה העיקרית של ריצוף?

בסופו של דבר הן לריצוף חוץ והן לריצוף פנים מטרה זהה, הם אמורים לאפשר לנו ליהנות ממשטחים ישרים ועמידים עליהם נוכל ללכת מבלי חשש של נפילה או מעידה, להעמיד רהיטים בצורה בטוחה וכמובן ליהנות מן השטח הפרטי שלנו. מטרה נוספת הינה להעניק נראות אסתטית ויפה מבחינה עיצובית, בין אם מדובר בסלון, בחדרי המגורים, בחדרי הרחצה, במרפסת או בגינה.

אלה ההבדלים בין ריצוף פנים לריצוף חוץ

ההבדל העיקרי בין ריצוף פנים וריצוף חוץ נובע מהצורך לספק הגנה מפני פגעי מזג האויר לאורך חודשי השנה: חום, קור, שמש וגשם. החשיפה הממושכת לקרני השמש, ללחות ללכלוך ולגורמים נוספים מחייבת אותנו לבחור בסוגים שונים של ריצוף בכדי לעמוד בפי השפעות עתידיות. הבדלים נוספים נוגעים לשיפוע הנדרש ולאיטום במקרים של ריצוף חוץ בהם אנו צריכים לוודא ניקוז נכון של מים או חדירת מים בעת חשיפה לגשם ולחות.

הכירו את סוגי הריצוף האפשריים לבית

ריצוף פנים הוא אתגר שאנו צפויים להיתקל בו או בכניסה לבית חדש או בשעה שאנו מעוניינים לבצע שיפוצים בדירה שלנו, חשוב כמובן להבין שחובה לבצע אותו עם אנשי מקצוע מקצועיים בכדי ליהנות מרצפה ישירה עם מרווחים אחידים, אטומה למים ומבודדת בצורה טובה שמחזיקה לשנים ארוכות. את הריצוף ניתן לבצע על גבי שכבת חצץ וטיט או על ידי הדבקה על רצפה קיימת. סוגי הריצוף הפופולאריים לבית הם: שיש טבעי, גרניט פורצלן, אריחי קרמיקה, מרצפות, פרקט ואחרים כאשר לכל אחד מסוגים אלה ישנם יתרונות וחסרונות וכדאי לבחור בהם מהסיבות הנכונות עם התאמה לצרכי השימוש וכמובן גם לעלות ולעיצוב הבית כאשר לדוגמא אם אנו רוצים להעניק תחושת חמימות וכן ליהנות מבידוד טוב יותר בקיץ ובחורף מומלץ לבחור בפרקט עבור חדרי שינה.

ומהם הסוגים המתאימים לריצוף חוץ?

כאשר אתם מעוניינים לבחור בריצוף לחצר עומדות בפניכם אפשרויות רבות כדוגמת ריצוף חוץ כפרי, ריצוף של כל שטח הגינה או רק אבני מדרך וכל זאת לאחר יצירת התשתית המתאימה להנחת הריצוף. כמובן שעליכם לחשוב גם על בחירה בריצוף למניעת החלקה ובריצוף שעמיד בפני מזג האוויר. ישנן אפשרויות מגוונות לבחירת ריצוף החוץ כאשר הן מגיעות במגוון רחב של גוונים וצבעים ובהתאמה לכל עיצוב כמעט: אחת האפשרויות הפופולאריות ביותר היא בחירה בדק, כלומר ריצוף בעץ, אפשרות נוספת היא ריצוף באבן טבעית אשר נחשב לעמיד ביותר ודורש מינימום תחזוקה לטווח הארוך, יש כאלה הבוחרים באריחי קרמיקה או גרניט פורצלן כאשר כאן חשוב לשים דגש על כך שהם מתאימים לשימוש חיצוני ונאטמים כנדרש. שתי בחירות פופולאריות נוספות הן בטון או גרנוליט אשר הינם חומרים עמידים שאינם דורשים תחזוקה אך חשוב לוודא שהם מונעים החלקה. בצ’יוטלי תוכלו למצוא מגוון נרחב של אפשרויות ריצוף פנים וריצוף חוץ לבית, לגינה ולמרפסת שלכם.

זקוקים לעזרה נוספת? המומחים שלנו יסייעו לכם בהתאמת חיפוי האבן המתאים לכם ולביתכם. ניתן ליצור קשר באתר
או להתקשר 077-9978110 ונשמח לעמוד לרשותכםCall Now Button