ריצוף חוץ

ריצוף חוץ – טיפים יעילים לתכנון וביצוע

ריצוף חוץ – טיפים יעילים לתכנון וביצוע

ריצוף החוץ לבית שלכם

הטיפים האלה יעזרו לכם לבחור את ריצוף החוץ שלכם בצורה הנכונה

מרפסת או גינה הפכו לאחת הדרישות המרכזיות של אנשים המעוניינים לרכוש גינה, מזג האוויר הישראלי אשר מאפשר לנו ליהנות במרבית ימות השנה מישיבה באוויר הפתוח היא זו שהובילה לכך. אחת השאלות העיצוביות והפונקציונאליות החשובות הינה בנוגע לבחירת הריצוף הנכון.

כיצד עלתה החשיבות של ריצוף החוץ?

אם זכיתם ואתם בעלים של דירה עם מרפסת או גינה אתם בטח כבר מזמן יודעים כמה כייף לשבת וליהנות בשעות הערב או לארח אנשים לעל האש. אנחנו משקיעים לא מעט בעיצוב הבתים שלנו ועד לאחרונה לא השקענו מחשבה רבה בעיצוב ותכנון נכון של החצר כך למשל לא הבנו את החשיבות של בחירת ריצוף החוץ. במשך שנים רבות העדיפו הישראלים לשתול דשא בחצר או בגינה, ואת המרפסת השאירו מרוצפת במרצפות רגילות, העניין שדשא דורש לא מעט תחזוקה וטיפול ולכן ישראלים רבים חיפשו לעצמם פתרונות שונים וכך הגיעו להבנה של חשיבות ריצוף החוץ או ריצוף החצר. כעת ניצבת משימה לא פשוטה והיא בחירת הריצוף הנכון.

נקודה חשובה לא פחות היא ההבנה כי ישנם מספר שטחים שונים שדורשים ריצוף, ייתכן כי נבקש לרצף כל אחד מהם באמצעות חומר אחר: רחבת כניסה לבית, חניה, שבילים בגינה או פינות ישיבה הם מקומות שונים שלהם נדרש לתת תשומת לב בעת החלטה על ריצוף חוץ.

מהן האפשרויות השונות שמהן תוכלו לבחור את ריצוף החוץ שלכם?

ישנן לא מעט אפשרויות מהן תוכלו לבחור ואנחנו ננסה לספק לכם טיפים לבחירה נכונה:
ריצוף חוץ אבן טבעית – כאן למעשה נבצע ריצוף לבחוץ תוך כדי שימוש באבנים טבעיות, במרבית המקרים מגיעות אבנים אלה בגוונים של כחול וירוק אך ניתן למצוא אותן גם בשחור או חום. היתרונות בבחירה של אבן טבעית הם בעמידות הגבוהה שלהן וביכולת שלהן למנוע החלקה, דבר חשוב בבית שבו מתגוררים אנשים מבוגרים או ילדים. באמצעות שימוש באבן טבעית אנו יכולים לייצר ריצוף יפה לבחוץ במראה כפרי שישדרג את הגינה.
ריצוף חוץ גרניט פורצלן – למרות שאנו עושים שימוש בחומר זה בבית, הוא בהחלט מתאים גם לריצוף החצר, עם עמידות כאשר מומלץ לבצע תבליטים שיכולים לסייע במניעת החלקה.
ריצוף באמצעות עץ – גם זו בחירה מועדפת על לא מעט ישראלים, העניין שהיא דורשת תחזוקה עונתית של צביעה או שימון בחומרים מיוחדים.

מה עוד צריך לקחת בחשבון כאשר בוחרים בריצוף החוץ?

מזג האוויר בישראל מציב בפנינו לא מעט אתגרים בחלוף עונות השנה, החל מחשיפה ממושכת לשמש, לרוחות לאבק וכמובן לגשם בעונת החורף. לכן חשוב מאוד להתאים את סוג הריצוץ הנבחר לאזור המגורים שלכם ולקחת בחשבון אלמנטים שיכולים להשפיע כדוגמת חום, לחות וגשם. כל אלה משפיעים באופן ישיר על העמידות של האריחים שנבחר.

כמובן שמעבר לפונקציונאליות ולעמידות של הריצוף ישנה גם בחירה עיצובית, כאשר כיום אנחנו יכולים למצוא לא מעט אפשרויות ואריחים המתאימים לשימוש חיצוני ומגיעים במגוון רחב של צבעים וגימורים שיכולים לייצר לכם את המראה העיצובי שאותו אתם מבקשים ליצור בגינה או במרפסת שלכם.

כל מה שאתם צריכים לדעת על ריצוף החוץ לבית שלכם!

למה אנחנו צריכים ריצוף חוץ?

אחד היתרונות מהחיים שלנו בישראל הוא ללא ספק מזג האוויר המזרח תיכוני, המאפשר לנו ליהנות מטמפרטורות נוחות וקרני שמח כמעט לאורך כל השנה. כולנו נמצאים במרוץ עכברים כדי לנסות ולהפסיק את כל המשימות שלנו, הן בעבודה והן בחיי המשפחה ולכן מחפשים אחר פינה שקטה ושפויה שתוכל לשמש לנו כמפלט בסוף היום או בסופי השבוע. את המפלט הזה מוצאים הישראלים בגינות, אשר הפכו ללא ספק לפינות חמד פרטיות המשלבות טבע ומייצרות לנו מקום שנוכל לברוח וליהנות בו לצד החברים או המשפחה. הישיבה בחוץ דורשת למצוא פתרון פונקציונאלי, בדמות ריצוף החוץ, שיוכל לעמוד בחשיפה לחום, קור, לחות, גשם, שמן, לכלוך לאורך השנה וכן לספק לנו מענה עיצובי.

איזה סוגים של ריצוף לבחוץ קיימים כיום?

אם אתם מחפשים ריצוף חוץ לגינה, בטח כבר פגשתם באחת או יותר מהאפשרויות הבאות לריצוף החצר או לריצוף מרפסת חיצונית בעסק שלכם:

  • דק עץ – אחד הפתרונות האהובים ביותר על הישראלים אולי בשל העובדה שהוא מעניק מראה של ריצוף חוץ כפרי עם אווירה ביתית וחמה. ריצוף באמצעות דק הינו יקר יותר מהפתרונות האחרים ואף דורש תחזוקה רבה יותר בכדי לשמור עליו מפני פגעי מזג האוויר.
  • אבנים משתלבות – הפכו להיות חלק מוכר בנוף שלנו בעיקר כתוצאה מריבוד מדרכות ברחובות הערים, מדובר בפתרון לריצוף החוץ אשר צריך לבצע על ידי בעל מקצוע אחרת האבנים יכולות לזוז או לשקוע. חשוב לומר שמדובר בפתרון שהוא פחות נוח להליכה יחפה ולכן פחות מומלץ בחצרות ובתים בהם יש ילדים שמשחקים.
  • גרנוליט – שיטה שהייתה מאוד פופולארית בעבר לריצוף לגינה אשר הינה תערובת של אבנים ובטון ונוחה בעיקר לשטחים גדולים יותר. החיסרון בבחירה זו הוא העובדה שהוא נוטה להיסדק וקשה ליישם בו תיקונים במידת הצורך.
  • בטון – מתאים בעיקר למשטחים גדולים וניתן ליישם אותו בצבעים וגוונים שונים, בחירה בבטון דורשת תחזוקה עתידית בעיקר מבחינת חומרי איטום וכמו בגרנוליט גם כאן קשה לבצע תיקונים במידה והם יידרשו לאורך הדרך.
  • גרניט פורצלן – אריחי קרמיקה גרניט פורצלן הם פתרון הדורש ראשית הכנה של בטון כדי להניח את האריחים בצורה ישרה, אריחים אלה ניתנים לבחירה בצורות ובגוונים שונים והם אינם דורשים תחזוקה מיוחדת. חשוב לקחת בחשבון כי ישנה סכנת החלקה על אריחים קרמיקה.

האם קיים הבדל בין ריצוף חוץ לגינה ובין ריצוף חוץ למרפסת?

כמובן שניתן לעשות שימוש באותו סוג הריצוף לחוץ גם כריצוף לגינה וגם כריצוף למרפסת, אולם מבחינה עיצובית מומלץ דווקא לשלב מספר סגנונות שונים כדי לייצר אבחנה בין פינות ישיבה שונות ולהימנע מנראות אחידה בכל הבית. חשוב להבין כי בגינה יש צורך ראשית ביצירת תשתית שעליה יונח הריצוף. יש לקחת בחשבון גם שריצוף חוץ לגינה לעיתים חשוף יותר למזג האוויר מאשר ריצוף במרפסת ולכן מומלץ לבחור בבחירה שתספק לכם עמידות גבוהה וצורך נמוך בתחזוקה.

אל תשכחו להשקיע בעיצוביות של ריצוף החוץ

פונקציונאליות היא ללא ספק אחת מהמטרות העיקריות של בחירה בריצוף החוץ שכן אנחנו רוצים לשבת, לשחק, ללכת על אבני מדרך בצורה נוחה ופשוטה וליהנות מהאפשרות הזו כמעט לכל אורך השנה. אך מעבר להיבט הפונקציונאלי חשוב גם לבחור מן ההיבט העיצובי, תוך התייחסות לצבעים, צורות, שילובים ופתרונות נוספים שיוכלו להפוך את הגינה או המרפסת שלכם לפינה שעליה תמיד חלמתם.

צ’יוטלי, המומחים לריצוף חוץ

בצ’יוטלי תוכלו למצוא מגוון נרחב של פתרונות לריצוץ הגינה או לריצוף המרפסת. המומחים שלנו ישמחו לסייע לכם תוך התאמה אישית לצרכים שלכם, לאנשים המתגוררים בבית, לאזור המגורים שלכם וכמובן בהתאם לתקציב שלכם. ביחד נוכל להפוך את החצר לשטח מפנק שדורש מינימום תחזוקה.

זקוקים לעזרה נוספת? המומחים שלנו יסייעו לכם בהתאמת הכלים הסניטריים שישדרגו את המקלחת שלכם. ניתן ליצור קשר באתר
או להתקשר 077-9978110 ונשמח לעמוד לרשותכםCall Now Button