שלושה סוגי חיפויי אבן לבית - צ'יוטלי

שלושה סוגי חיפויי אבן לבית שכדאי להכיר

שלושה סוגי חיפויים שאתם צריכים להכיר

שלושה סוגי חיפויי אבן לבית - צ'יוטלי

חיפוי קירות בתים באבן הוא טרנד שצובר פופולאריות בשנים האחרונות, הודות ליתרונות הרבים שיש לחיפויים העשויים אבן טבעית. חיפויי אבן מעניקים לבית מראה טבעי ומסייעים בבידוד מחום, קור ולחות. חיפויים מאבן משמשים כיום הן לחיפוי חיצוני והן לחיפוי קירות פנים בבית, ליצירת מראה מיוחד בחללים מעוצבים. מבחר האפשרויות הוא גדול, קיימים סוגי אבן שונים ולכל סוג מראה ויתרונות ייחודיים לו, נציג בפניכם שלושה סוגי אבן שמתאימים לשמש כחיפוי קירות פנים או חוץ בבית.

יתרונות כלליים של חיפוי אבן

 חיפוי קירות באמצעות אבנים טבעיות משרת מספר מטרות:

  • בידוד – חיפויי אבן מעניקים לקיר בידוד ברמה גבוהה, הכולל בידוד תרמי ובידוד מפני רטיבות ונזקי לחות. שימו לב –  עמידות ללחות של אבני החיפוי משתנה בהתאם לסוג האבן. ישנם חיפויים מאבן טבעית שנדרשת אטימה כדי לשפר את יכולות הבידוד שלהם, יש לבדוק מראש את תכונותיו של החיפוי אותו בחרתם.
  • יופי ואסתטיקה – חיפויי אבן לקירות מייצרים מראה מיוחד, נעים וטבעי. חיפויים מאבנים מסוימות ישוו לקיר ולבית מראה אלגנטי ומהודר, חיפויי אבן מאבנים אחרות ישוו לבית ולקיר מראה כפרי וטבעי.
  • טבעיות – בחירה בחיפוי אבן מתאים תייצר מבנה המשתלב באופן טבעי במרחב בו הוא ממוקם. כמו כן, חיפוי פנימי של קיר באבן טבעית ישווה תחושה טבעית ונינוחה לחלל הבית.

אבן בזלת

 אבן הבזלת מצויה כמשאב טבעי והיא מתאימה במיוחד לשימוש כחיפוי קירות פנים, צבעה הכהה מאפשר ליצור קונטרסט מרשים עם חללים בהירים וכך לייצר אלמנט עיצובי מרשים ומיוחד. אבן הבזלת עמידה וחזקה מאוד ומתאימה גם לשימוש בשבילי גישה ומדרגות בתוך הבית או מחוצה לו. באזורים רבים בארץ אבן הבזלת היא חלק מהנוף הטבעי, מי שמעוניין לשלב את ביתו בצורה הרמונית עם הטבע והסביבה יכול להשתמש לשם כך בחיפויי קירות מאבן בזלת.

אבן גיר

 אבן הגיר, שמקורה בשלדים מימי קדם אשר שקעו אל הקרקע, מתאפיינת בצבעים בהירים ובעמידות גבוהה לרטיבות ולחות. צבעם הבהיר של חיפויי אבן גיר מעניק למבנה מראה נקי, הרמוני וטבעי המתאים לעיצובים אלגנטיים ועיצובים כפריים כאחד. נהוג להשתמש בחיפוי אבן גיר למבני ציבור וכן לחיפוי קירות פנימיים.

 טרוורטין

 חיפויים מאבן טרוורטין מתאימים בעיקר לשימוש כחיפויי אבן לקירות חיצוניים. הם מעניקים למבנה מראה מעודן וייחודי. חשוב לזכור – אם מבצעים חיפוי אבן טרוורטין לקירות חיצוניים, יש להשתמש בחומר איטום ודבק מיוחדים, למניעת כניסת קור או רטיבות אל תוך הבית. בנוסף, נהוג להשתמש באבן טרוורטין ליצירת פסיפסים.

לבחור חיפוי אבן מתאים לבית

כאשר בוחרים חיפוי אבן לבית, חשוב להקפיד על בחירה שתשרת אתכם בדרך הטובה ביותר. לפני שאתם מתחילים לבחון את האפשרויות העומדות בפניכם, שאלו את עצמכם מספר שאלות שיסייעו לכם לבחור את החיפוי הטוב ביותר עבורכם. האם אתם מחפשים חיפוי אבן לקירות חיצוניים או פנימיים? איזו אווירה אתם מעוניינים לייצר באמצעות החיפוי? האם אתם מחפשים חיפוי אבן בהיר או כהה? חיפוי אבן מאפשר לכם לייצר מראה כפרי, אלגנטי, טבעי או מודרני, בהתאם  לשימוש ולסוג האבן שתבחרו. שילוב חומרי גלם שונים עם חיפויי אבן מאפשר לכם לייצר עיצובים ייחודיים ומקוריים בהתאם לטעמכם ולסגנון המועדף עליכם.

חיפויי אבן הם טבעיים, אסתטיים, עמידים ובעלי יכולות בידוד גבוהות על פי רוב, תלוי בסוג האבן. כמו כן, חיפויי אבן מאפשרים לכם לשלב את המבנה בסביבתו בצורה טבעית והרמונית, או דווקא להבליט אותו, בהתאם לתוצאה שתרצו להשיג. 

זקוקים לעזרה נוספת? המומחים שלנו יסייעו לכם בהתאמת חיפוי האבן המתאים לכם ולביתכם. ניתן ליצור קשר באתר
או להתקשר 077-9978110 ונשמח לעמוד לרשותכםCall Now Button