מדרגות שיש - צ'יוטלי

מדרגות שיש

מדרגות שיש

.מדרגות משיש של צ’יוטלי הן בהחלט עוצמה, יופי ופאר

כאשר עולים בהם ממפלס אחד ומשנהו גם משיגים בכך את מטרת העלייה וגם ניתן לקבל ביופיים אלמנטים נוספים להתעצמות כמו סוכי העיבודים המיוחדים שמעוצבים במפעל צ’יוטלי.

אנו משתמשים בשיש למדרגות בכניסה לבית, בין הקומות בתוך הבית, בחדרי מדרגות, ומדרגות חוץ. המדרגות מגיעות מחו”ל בשני אופנים: מדרגות של מטר ועשרה בארגז אחד ומדרגות של מטר ועשרים בארגז אחר. כל מדרגה מורכבת מרום ושלח. הרומים מגיעים בנפרד מהשלחים. את שניהם מדביקים על התשתית העשויה ממלט על פי מידה.

מדרגות עשויות שיש – סוגי עיבודים

מדרגות שיש עם עיבוד פזה, עיבוד פרבולה,  עיבוד חצי עגול, עגול מלא, הדבקת סרגל, הדבקת סרגל + פרבולה, הדבקת סרגל + חצי עגול, הדבקת סרגל + 2 פרבולות (עליונה ותחתונה), הדבקת סרגל + עגול מלא, הדבקת סרגל + שיפוע וכן הלאה.

פאזה היא סוג של ליטוש, משייפים את המדרגה כדי לשוות לה מראה פחות חד. פרבולה היא סוג של קרסום שמעבירים לשפת מדרגה והוא יוצר סוג של עיגול. הדבקת סרגל על המדרגה לפי ההרכבה יוצרת מדרגה שנראית עבה יותר בחזית שלה (6 ס”מ במקום 3 ס”מ). במפעל שלנו מקפידים על המשכיות של תמונת השיש בחזית המדרגה, כך שהיא לא תראה שונה או מנוגדת.

בצ’יוטלי ניתן לקבל את כל סוגי המדרגות החל ממדרגות סטנדרטיות ועד למדרגות עגולות, משולשות, טרפזיות, מדרגות לחוץ ומדרגות על קונסטרוקציה ברזל, כמו כן ניתן למצוא גם חיפוי מדרגות.

מילון מושגים

שלח: (נקרא גם מדרך) החלק עליו דורכים בזמן העלייה.
רום: הפרש הגבהים בין שני שלחים עוקבים (נקרא גם רייזר).
מהלך: רצף של כמה שלחים ורומים.
פודסט: מישור אופקי המהווה הפסקה בן שני מהלכי מדרגות.
גרם מדרגות: מערכה אחת של מדרגות הבנויה לרוב מכמה מהלכים ולפחות פודסט אחד באמצע.
חדר מדרגות: פיר אנוכי בבניין שלכל אורכו גרמי מדרגות המסוים אחד מעל השני.

סוגי השיש:

ניתן לייצר מדרגות משיש טבעי מכל סוג שהלקוח חפץ בו, יש שלל דגמים וסוגים של שיש טבעי המגיעים ממרחבי מחצבות העולם בהם משתמשים כיום ליצירת מדרגות השיש.
הסוגים הנפוצים ביותר הינם:
מדרגות של שיש חברון, מדרגות משיש קרמה מרפיל, מדרגות משיש שי גריי, מדרגות משיש טרוורטין, מדרגות שיש קררה, מדרגות משיש מרון אימפריאל, מדרגות משיש ברצ’ה סרדה, מדרגות פרלטו, מדרגות שיש חליל (שיש חברון), מדרגות שיש גרניט.

 

סוגי מדרגות

מדרגות לולייניות – מדרגות לולייניות הן מדרגות ההולכות בצורה מעוגלת כלפי מעלה  כספירלה. מדרגות אלה בד”כ משמשות כעליה לקומת גלריה או לעלייה לגג (בחוק התכנון והבניה אינן משמשות למוצא בטוח ממבנה בשעת חירום).

מדרגות טרפזיות – מדרגות שצורת המדק שלהן הוא בצורה טרפזית. שימוש במדרגות  טרפזיות נעשה לשם אסטתיקה או ייחודיות או כאשר אין מספיק מקום להרכיב מדרגות רגילות (בחוק התכנון והבניה אינן מוגדרות כמדרגות המשמשות למוצא בטוח ממבנה בשעת חירום).

מדרגות חוץ הן מדרגות שאינן מקורות בתקרה וגובלות עם צידו החיצוני של קיר המבנה. מדרגות אלו יכולות להיות מקורות בגגון קל כמו אלומיניום ומהוות בד”כ כמדרגות כניסה למבנה או כמדרגות חרום.

מדרגות חירום – ייעודם של מדרגות החרום הוא לשמש מוצא בטוח ממבנה מבניין בשעת שריפה, רעידת אדמה וכו… מדרגות אלו נמצאות תמיד בפיר מוגן שקירותיו יצוקים מבטון. מדרגות חירום יכולות להיות גם חיצוניות.

חוקי המדרגות בישראל

חובה על כך מהלך מדרגות לעמוד בנוסחת המדרגות 61.63 = B + H 2. כלומר גובה 2 רומים ועוד אורך שלח אחד חייבים לתת את התוצאה שבין 61 ל-63 ס”מ. מכאן שאם נרצה ליצור מהלך של 16 מדרגות והגובה בן 2 המפלסים הוא 2.64 מ’, חילוק המספרים זה בזה נותן את גובה המדרגה (16.5 ס”מ) ומקבלים שהשלח חייב להיות 28-30 ס”מ.

 

מדרגות מעוצבות

השיש עצמו הוא חומר טבעי ובעל מראה יוקרתי. מדרגות שיש מעוצבות מעניקות נופך כפרי ויוקרתי לבית. יש כאלה המעדיפים לבחור גוון צבע דומה לריצוף ויש כאלה שירצו לשבור את גוון הריצוף. בכל מקרה, החלל הנוצר הכולל את הריצוף והמדרגות יוצר את התחושה היוקרתית בבית. גם במרחב הכניסה לבית, מדרגות עשויות שיש נותנות תחושה של יוקרה ואצילות כבר בכניסה לבית.

יש הרבה אפשרויות לבחירה כשמדובר בשיש. יש צבעים ומרקמים שונים. ניתן לראות שיש בסטריפים דקים וארוכים, בצורה חלולה, בצורות מלבניות או ריבועיות ובצורות חיות, וטבעיות. בשיש ציוטלי תוכלו למצוא כמעט אין סוף מרקמים שונים ותוכלו לבצע התאמה מירבית לריצוף הבית שבחרתם. בנוסף ניתן גם לעשות ריצוף ומדרגות העשויות משיש. שילוב זה הוא שילוב מהמם ומוביל.

 

איכות המדרגות

למדרגות עשויות משיש איכות גבוהה. השיש נשחק לאט ורמת הספיגה שלו נמוכה והוא מומלץ מאוד למדרגות. מה שחשוב זה לבחור שיש מתאים למדרגות. השיש למדרגות משתבח עם השנים והוא נותן חמימות ונוחות לדריכה ומגע.

 

ניקוי מדרגות העשויות משיש

השיש מגיע מלוטש אך איננו גורם להחלקה. יש לנקות את מדרגות השיש במים בלבד ולא בנוזלי וקס שונים הנמכרים בסופרים וגורמים להחלקות. אפשרות נוספת לניקוי היא אמולסיו, חומר נוזלי המגן על השיש, שומר את המראה שלו ומונע החלקה. ניתן לרכוש אצלנו את האמולסיו.

 

פאנלים (שיפולים)

בצד של המדרגות שצמוד לקיר, שמים פאנלים שמונעים כניסת מים לתוך הקיר בעת שטיפת המדרגות. בעבר היו שמים בצד שלא צמוד לקיר סרגל שמטרתו לעצור את המים מליזול הצידה מחוץ למדרגות. כיום הדבר אינו מקובל כיוון שזה גורע מיופיו של השיש ומהווה מקור ללכלוך. גם במטבח כבר מורידים את ההדבקות האלה ולא עושים קאנט עוצר מים.

 

מדרגות משיש מחירים

המדרגות המשולשות יקרות משמעותית מהמדרגות הסטנדרטיות. הסיבה לכך היא, שמדרגה משולשת לא מנצלת את כל לוח השיש בהשוואה למדרגה סטנדרטית. סיבה נוספת היא, שהשינוע של מדרגות משולשות יקר יותר. ארגזים עם מדרגות סטנדרטיות ניתנים למשיכה עם מלגזה החוצה ברגע שהקונטיינר מגיע. לוחות למדרגות משולשות מגיעות בארגזים עם פתיחה עליונה, ודורשים מנוף גבוה שמגיע לשטח על מנת לפרוק את הלוחות מלמעלה. תהליך זה מייקר מאוד את הלוחות המיועדים למדרגות המשולשות. בנוסף, ככל שהמידה של השיש קטנה יותר, המחיר זול יותר. חלקים גדולים יותר דורשים השקעה גדולה יותר כשמוציאים אותם.Call Now Button