מדרגות שיש- צ'יוטלי

שיש טבעי

שיש טבעי לריצוף וחיפוי ומדרגות

 

השיש מפאר ומעצים את מיטב מדינות העולם. רוב בתי המלון הפזורים בעולם מחופים ומרוצפים בשיש זה החל ממבואות הכניסה ועד למדרגות ולחדרי השירותים.

קיסמו של השיש הוא בעוצמה הרבה שהוא מקרין ובטבע שהוא מכניס הביתה. יתרונו הגדול שכאשר הוא מתיישן ניתן לבצע בו ליטוש או הברקה שיעניקו לו מראה חדש לחלוטין גם אחרי שנים רבות.
ישנם סוגים שונים של שיש למטבחים הנבדלים זה מזה בחוזק, בגוון ובטקסטורה ולכל שיש יש יתרונות ואיכויות האופייניים לו.

הבדלי מחירים בין סוגי השיש השונים נובעים ממיקומם בטבע והמשאבים הנדרשים על מנת לחצבם, ארץ המוצא, עלויות היבוא, ההובלה הימית, חומר הגלם והנדירות בטבע, תכונות החוזק והעמידות המתאפיינות בסוגי השיש השונים בספיגות, בחוזק ובשחיקה.

הננו מייבאים את השיש למטרת: ריצוף וחיפוי, מדרגות, ספי שיש חלונות ומשטחים מעוצבים לאמבטיות בעיבודים וגימורים הייחודיים לצ’יוטלי. כמו כן ניתן להזמין בהזמנה מיוחדת כל סוג של שיש ולפי מידה ומפרט.

בצ’יוטלי תמצאו מחלקה טכנית המספקת פתרונות לכל בעיה ומעניקה הכוונה ויעוץ אישי משלב התכנון ועד בחירת טיב החומרים. אנו מבקרים מידי שנה בתערוכות בינלאומיות ומאמצים לחיקנו את המילה האחרונה ואת העדכונים והחידושים בתחום השיש והאריחים.

דגמי שיש טבעי לריצוף הקיימים בצ’יוטלי:

כמו שכבר הזכרנו, אנו מייבאים שיש מרחבי העולם כולו.
הדגמים הטובים, החזקים, האיכותיים והנפוצים ביותר הקיימים במפעלינו הם:
שיש קרמה מרפיל, שיש קרמה מרפיל שמפיין,  שיש קרמה נובה, שיש קרמה ונילה, שיש שי גריי, שיש מרון אימפריאל, שיש קררה, שיש פרלטו, שיש קררה, שיש ברצ’ה סרדה, שיש חלילה,
שיש גרניט, שיש חברון, שיש סרפג’נטה, שיש קרמה דורדו, שיש רוסו אליקנטה, שיש מצפה,
שיש ג’ט גלילית, שיש קרמה נאפולי, שיש קרמה מוקה, שיש  רוז סטון, שיש גולדן בראון,
שיש גריי לייט, שיש פרלטינו.
את הדגמים הללו ניתן לקבל בגדלים שונים ע”פ בקשת הלקוח, ולהכין מהם מדרגות שיש במידת הצורך על מנת לקבל את אותו הגוון גם למדרגה וגם לרצפה.

בנוסף , כל החפצים בשימוש של שיש טבעי לריצוף מחוץ לבית (כגון הפרגולה או פינת ישיבה מסודרת מחוץ לבית), קיימת אופציה להבריש את השיש ולמנוע ממנו את המראה החלק והמבריק.

כיצד יודעים לבחור את סוג השיש המתאים?

כשבוחרים ריצוף שיש חשוב לבדוק את החוזק, את העמידות שלו בפני שחיקה ואת מידת הספיגות. עידן הקידמה מאפשר לשפר את תכונות השיש באמצעות סילרים לסוגיהם. בשיש או אבן לחיפוי קירות ניתן להסתפק באיכות פחותה משיש טבעי, מן הסתם משום שלא דורכים עליו והוא נשחק פחות. כיום במחיר של גרניט פורצלן שהוא אריח שאינו טבעי ניתן להשיג שיש איכותי, ייחודי ויפה. קראו על ריצוף גרניט פורצלן.

 

תהליך חציבת השיש הטבעי- הכירו את תהליך הייצור

השיש הטבעי נחצב מהרי השיש בעולם ע”י פיצוץ בדינמיט. במידה והגושים המבוקשים נמצאים באזור בלתי חשוף או ע”י חציבה. הגושים מועברים ע”י משאיות למפעל שם הם עוברים חיתוך לפלטות גדולות שעליהן מבוצע תהליך של ליטוש ע”י 3 אבנים ראשונות גסות, מריחת דבק בדחיסה כדי לסתום חורים וגידים פתוחים, יבוש הדבק ואח”כ המשך ליטוש עד להחלקה של הפלטות. בסיום, חלק מהלוחות נחתכים לאריחים עבור ריצוף והיתר נשאר לשימוש יצור משטחים למטבח, אמבטיה, מדרגות ואדני חלונות.

ליטוש השיש

שיא השלמות והיופי של השיש הוא בליטושו לאחר הריצוף. בעת ליטוש השיש פותחים חריצים ע”י דיסק יהלום והשיש עובר מילוי בדבק שיש. יתרון על פני הרובה היות והדבק לא יוצא במשך הזמן (רק בעת תזוזה של המבנה) ולא מתלכלך כמו ברובה.

לאחר מכן מורידים שיכבה שבן 1 מ”מ ל-2 מ”מ ע”י ליטוש בסדרת אבנים, דבר היוצר גובה ואחידות מושלמים בשיש. חובה לוודא שהשיש יבש לחלוטין ע”מ לא ליצור רטיבות “כלואה” וע”מ שלא יהיו כתמים בשיש. את הליטוש מומלץ לחדש כל 10-15 שנים. ניתן לבצע בשיש ליטוש עד רמה של מבריק או ליטוש ברמה של מט חלק. בהתאם לבקשת הלקוח.

מריחת סילר לציפוי ואיטום השיש

לאחר ליטוש השיש חובה למרוח סילר. הסילר מומלץ גם לטרצו ואריחי שיש מעובד. הסילר מחלחל אל תוך השיש ויוצר שכבת ציפוי בלתי נראית לעין המונעת חדירה של כל דבר שנשפך על השיש. לאחר יישום הסילר על גבי השיש נוצרים מעין אגלי טל כמו בניגוב שולחן פורמייקה.

כתמים בשיש לאחר הריצוף

הכתמים בשיש לאחר הריצוף עלולים להיגרם מלחות בתשתית המתאדה ועולה כלפי מעלה. זהו תהליך טבעי והתופעה נעלמת עם התייבשות האריחים. יש להקפיד לשטוף את השיש בעזרת מטלית לחה עם מעט מים חמים ללא שום חומר ניקוי שומני. השומן אוטם את השיש ומעכב את התאדות המים והתייבשות האריחים.

את השיש מומלץ לשטוף באמולסיו – ניתן לרכוש בצ’יוטלי (לא להתפתות להשתמש בחומרי ניקוי המוצהרים כמתאימים לכל סוגי הריצוף).

הברקה קריסטלית

הקריסטל מגן על השיש ומעניק לו ברק כ-“מראה רטוב” מומלץ לחדש הברקה קריסטלית על השיש בהתאם לשחיקה. חשוב לדעת שכאשר השיש עדיין לא התייבש מתהליך הבניה, אין לבצע עליו הברקה קריסטלית כמו כן אין לבצע הברקה קריסטלית כשהשיש בגימור ליטוש מוחלק.

שיש טבעי לריצוף או חיפוי חוץ

ניתן לרצף ולחפות עם שיש משטחים מחוץ לחלל הבית. בריצוף חוץ השיש חשוף לשמש וגשם ומכאן שהברק נשחק עם הזמן והשיש דוהה. מראה המשווה לשיש מראה טבעי, נקי ויפה.



Call Now Button