ריצוף שיש

ריצוף שיש

ריצוף שיש. הוראות ריצוף, טיפול ואחזקת שיש

 1. לפני ריצוף שיש טבעי בדירה יש למרוח פריימר (תערובת של מלט לבן, בי ג'י בונד ומעט חול או אבן סומסום קטנה) על מנת לשפר את הדבקת האריח לטיט.
 2. יש להשתמש במלט לבן להכנת החול המיוצב במלט ולהכנת התערובת לטיט.
 3. יש לרצף אך ורק בפטישי גומי.
 4. את חיתוך אריחי השיש יש לבצע במסור מים.
 5. עם סיום עבודת הריצוף יש לטאטא את הרצפה משאריות המלט והאבק, לנגב עם מטלית לחה (מים בלבד), יש לכסות את הריצוף על מנת להגן עליו עד סיום כל עבודות הבניה בדירה. ההגנה המומלצת ביותר היא כיסוי בבד יוטה + גבס נוזלי או לוחות גבס.
 6. באריחי השיש הטבעי והאבן מומלץ לבצע ליטוש אבן לאחר ריצופם. עבודת הליטוש המתבצעת בדירה מטרתה להעניק לאריחים מראה מושלם ולאפשר רמת תחזוקה גבוהה, כך שהאריחים יראו במיטבם. הליטוש יוצר ריצפה בגובה אחיד ברמה מדויקת מאוד שלא ניתן להשיג ע"י עבודת ריצוף. הגובה המדויק חשוב לאורך חיי השיש, בזמן הליטוש יש לחרוץ את הפוגות בדיסק יהלום ולמלאן בדבק שיש, זאת על מנת למנוע חדירת מים לתשתית, לסתום את השברים הקטנים בפאות האריחים, את הגידים והחורים, במידה ויתגלו, ולהקנות לשיש מראה של משטח אחיד יותר.
 7. לאחר עבודת הליטוש ויבוש הרצפה מומלץ למרוח סילר שנועד לאטום את השיש ולמנוע את הכתמתו.
 8. השלב הסופי של הליטוש הוא ביצוע הברקה קריסטלית שמקנה לשיש את המראה המבריק. את ההברקה יש לבצע רק לאחר שהאריחים יבשים לחלוטין.
 9. את ריצפת השיש יש לשטוף בעזרת מטלית לחה ומעט מים, ניתן להוסיף למים חומרים על בסיס שומני, משמרי קריסטל למיניהם. אין להשתמש בחומרים על בסיס חומצתי!
 10. ניתן לרצף באבן טבעית גם בחוץ, אך יש להביא בחשבון שהתנהגות האבן בחוץ שונה לאורך זמן מהתנהגותה בתוך הבית. זאת עקב החשיפה המוגברת לשחיקה והכתמה כתוצאה מאבק, שמש, גשם וכו'.
 11. חברת שיש צ'יוטלי מאחלת לכם הצלחה והנאה מהשיש שרכשתם. אנו מזמינים אתכם לקרוא על שיש אבן קיסר.