תחזוקת מדרגות שיש | מדרגות שיש | מדרגות משיש

ארבע דרכים לתחזוקה נכונה של מדרגות שיש

תחזוקת מדרגות שיש- כל הסיבות

מדרגות שיש מעניקות לבית מראה מהודר ויוקרתי, שיש איכותי הוא יקר ערך, ובוודאי תרצו לעשות כל /שניתן כדי לשמור על מדרגות השיש ששלכם במצב אופטימאלי למשך שנים רבות. תחזוקת מדרגות שיש אינה מסובכת כלל וכלל, ואף אינה יקרה. כל מי שבביתו מדרגות שיש יוכל לתחזק אותן כראוי אם יישם את ארבע העצות הבאות.

ליטוש מדרגות השיש

בסיום התקנת המדרגות יש לבצע ליטוש, שיעניק למדרגות השיש את הברק האופייני. סוגי שיש מסוימים נשחקים מהר מאחרים, או מועדים לפגמים ושריטות יותר מאחרים. במידת הצורך, מומלץ לחזור על פעולת הליטוש מדי מספר שנים, כדי להשיב למדרגות את הברק והמראה החלק והנקי מרבב.

איטום

משטחי השיש השונים נבדלים זה מזה ביכולת הספיגה שלהם, רוב סוגי השיש הטבעי ניחנים בדרגת ספיגה גבוהה יחסית, מה שאומר שהם פגיעים לכתמים. לעומתם, משטחי שיש מלאכותיים מסוגים שונים, אם כי לא כולם, רגישים לשריטות. כדי להפחית את הסיכוי שמדרגות השיש הנאות שלכם יוכתמו או ישרטו, יש לבצע איטום של המדרגות. לאחר כל ליטוש חוזר יש לבצע שוב איטום.

פעולות מניעה

לכל מדרגת שיש יש חזקות וחולשות, תלוי בסוג השיש ממנו עשויה המדרגה. כדי לשמור על מדרגות השיש שלכם כך שיראו במיטבן לאורך שנים, עליכם להכיר את החומר ממנו הן עשויות ולדעת מה הם הדברים שעלולים לפגוע בו.

• אם בחרתם במדרגות שיש העשויות ממשטח בעל רמת ספיגה גבוהה, עליכם להגן על המדרגות מגורמים שעלולים להכתימן – במקרה כזה, הימנעו מהנחת כוסות יין או מיץ על המדרגות, וכן הימנעו מהנחת מיכלים של חומרים כימיים או חומרי ניקוי חזקים על המדרגות.
• אם בחרתם בחומר רגיש לחום – הימנעו מלהניח על המדרגות כוסות שתייה חמה או כל חפץ מפיץ חום אחר.
• אם בחרתם להתקין בביתכם מדרגות העשויות מחומר רגיש לשריטות ומכות, השתדלו לא לגרור רהיטים במעלה המדרגות, הימנעו מכל פעולה אחרת שעלולה לשרוט או לפגוע במדרגות.

שימוש בחומרי ניקוי מתאימים לתחזוקת מדרגות שיש

שיש טבעי רגיש לחומרי ניקיון חזקים, לחומרים בעלי חומציות גבוהה ולחומרים כימיים. בדקו מה הם חומרי הניקוי המומלצים עבור מדרגות השיש שלכם והשתמשו רק בחומר ניקוי מתאים. הימנעו לחלוטין משימוש בחומרי ניקוי שאינם מיועדים לשיש. חשוב לזכור שעל פי רוב, ניתן לנקות מדרגות אבן באמצעות סמרטוט לח ומעט מים, אין צורך להשתמש בחומרי ניקיון בתדירות גבוהה כדי לשמור על המדרגות שלכם נקיות.

לשמור על המדרגות בקלות

התקנתם מדרגות שיש בביתכם ואתם רוצים לשמור על מראן המהודר לאורך זמן? תחזוקת מדרגות שיש  נכונה בביתכם, תשמור על מראה נאה של המדרגות לאורך שנים והיא פשוטה וקלה. הקפדה על שימוש בחומרים מתאימים, הימנעות מפעולות שעשויות לפגוע בשיש ושימוש במטלית ומעט מים, לצד ליטוש ופוליש במקרה הצורך מדי מספר שנים, יעשו עבודה מצוינת.Call Now Button