פסיפס ודקורים

פסיפס ודקורים

פסיפס ודקורים

פסיפס על קירות אמבטיה מטבח ובריכות

תמונה המורכבת מאבנים שונות בגדלים שונים או מאבנים דומות וסימטריות.
בפסיפס, האבנים משובצות בתוך מלט, זכוכית, קרמיקה, פורצלן (עוד על ריצוף גרניט פורצלן) או שיש טבעי ומגיעות מודבקות על רשת כדי להקל על תהליך ההשמה. אופי השימוש בו מגוון וניתן ליישמו על קירות אמבטיה, מטבח, פסיפס לבריכה ועוד. ניתן להשתמש בו לריצוף פנים, ריצוף חוץ וכן הלאה. לעיתים הוא ללא דוגמא ולעיתים משולבים בו דגמים ודמויות. הפסיפס נחשב לחומר חזק המחזיק מעמד לאורך שנים רבות/ המהווה השקעה לטווח ארוך.
אמנים רבים משתמשים בו ביצירותיהם, לקישוט כדים, אריחים, פסלים ואף רהיטים כגון שולחנות וכסאות. בעת העתיקה שימש הפסיפס כחיפוי ריצפה למבני ציבור, דת, בתי מרחץ, מגורים וכו’. כיום ניתן בקלות לשלב בביתכם את החומר בו קישטו את אותם מבנים חשובים ועתיקים. שהרי עבורכם הבית הוא המקום בו אתם מביאים לידי ביטוי את עצמכם ובו אתם נרגעים מטרדות היום יום. בנוסף, אתם מוזמנים להכיר את הדקורים. מדובר בעיצובים מיוחדים העשויים חיפויי קרמיקה ושיש, ולכן הם מיועדים בעיקר לחללים רטובים. קראו עוד על חיפוי דקורים.

הפסיפס זוכה לפופולאריות בשנים האחרונות בשל הייחודיות שהוא מביא עימו לכל משטח עליו הוא “מולבש”. באמצעות שימוש באבני פסיפס בחדרי הבית השונים ניתן ליצור מראות שונים כאוות נפשנו. ניתן לבחור במראה יוקרתי או יומיומי לפי החומרים בהם נבחר והגוונים אשר יכיל הפסיפס המיוחד שלכם. ניתן לשלב אותו עם חומרים אחרים כגון פורצלן או שיש טבעי כדי ליצור את האווירה הרצויה. בנוסף, הפסיפס מביא עימו יתרונות שלא נמצאים בחומרים אחרים: הוא מונע החלקה כשהוא נרטב כיוון שדוגמת הפסיפס היא מחוספסת (בניגוד לקרמיקה למשל).

 

איכות הפסיפס נמדדת בגודל האבנים המשובצות בו וכן מהחומר ממנו עשויות האבנים. העלויות משתנות בהתאם לסוג החומר בו תבחרו ולגודל המשטח אותו תרצו לחפות. לצורך החיפוי עצמו מומלץ להיעזר באיש מקצוע כדי להימנע מטעויות. כאשר מדובר בקיר או רצפה המחופים בפסיפס, טעויות שכאלה יהיו בולטות מאוד לעין ומכך אנו רוצים להימנע. איש מקצוע ידאג לחיפוי ישר שנראה הדוק ומקצועי. קראו כאן על חיפוי אבן.


Call Now Button