בחירת סוג שיש למטבח

שיפוץ המטבח ובחירת סוג שיש למטבח

שיפוץ המטבח ובחירת סוג שיש למטבח

כעושים שיפוץ בבית אחד האזורים שהכי חשוב להתמקד בהם הוא המטבח שמשמש אותנו להכנת הארוחות שלנו, לאירוח, לארוחות משפחתיות ואף כפינת עבודה.

בחירת שיש למטבח היא אחת ההחלטות החשובות ביותר עבור עיצובו ושימושיו. השיש משמש בעיקר עבור פינות עבודה במטבח ועליו מתבצעות פעולות החיתוך וההכנה לקראת הבישול עצמו. על כן נדרש השיש להיות עמיד בפני שריטות, רטיבות ולחות ושהתחזוקה שלו תהיה פשוטה. מעבר לכך שיש למטבח צריך להיות מתאים מבחינה אסתטית ובפן העיצוב לשאר המטבח. לכל סוג עיצוב מטבח מתאים שיש מסוים. השיש משמש גם לחיפוי ולציפוי של אלמנטים שונים במטבח כמו ארונות ובחירה בשיש נכון תיתן טון עיצובי חשוב, מעבר לפונקציונאליות שלו כפינת עבודה.
 

אילו סוגי שיש קיימים למטבח?

ניתן למצוא מגוון רחב של משטחי שיש שהם שימושיים ופופולאריים עבור מטבחים וביניהם: אבן טבעית, גרניט, נירוסטה, שיש מעובד, קוריאן, פורמייקה ועוד. לכל סוג של שיש יתרונות וחסרונות:

● שיש מאבן טבעית – אחד מסוגי השיש שנבחרים פעמים רבות בעקבות המראה החיצוני המרשים שלו שמתאים לעיצובי מטבחים רבים. החיסרון הגדול של שיש מאבן טבעית הינה העובדה שהיא נוטה לספוג כתמים ועל כן יש לשמור על נקיונה באופן קבוע. אם בוחרים בשיש מאבן טבעית בכל זאת רצוי לבחור במרקם מט ולא מבריק בכדי לא להבליט את הפגמים.

● שיש אקרילי – שיש אקרילי נותן מראה אסתטי ונקי מאוד, אך לא הטעם של כל אחד.

● שיש קוריאן – שיש שתחזוקתו מבחינת ספיגת כתמים היא מינימלית אך הרגישות שלו לחום גבוהה מאוד.

● שיש אבן קיסר – אבן קיסר הינה מלכותית ובעקבות זאת היא תוכננה להיות עמידה ככל האפשר מכתמי שומן, שחיקה, שריטות וכו'. עם זאת היא רגישה לחום ויש להיזהר בהנחת כלים חמים עליה.

● שיש גרניט – אחד מהבחירות המקובלות ביותר עבור עמדת עבודה למטבח כיוון שהוא שומר על הברק הראשוני שלו לאורך זמן ועמידותו גבוהה.

 

אז איך בוחרים שיש למטבח?

● תקציב – התקציב תמיד יהווה שיקול בכל רכישה שהיא וגם בשיש למטבח. לכל סוג אבן שיש יש מחיר אחר והשאלה היא כמה כסף תרצו להשקיע בשיש למטבח. קחו בחשבון שמדובר בהשקעה לטווח הארוך. ישנם סוגים יקרים הרבה יותר מאחרים בעקבות איכות האבן הגבוהה, חשבו האם ההוצאה על האיכות הגבוהה ביותר שווה זאת. גם מותג ומוניטין פופולארי יכולה להקפיץ את המחיר באופן משמעותי.

● טעם אישי – הטעם האישי נותן קלף חזק במשחק בחירת השיש למטבח. כשהולכים בחנות מטבחים או חנות שיש, עברו על כל סוגי השיש, תגעו בהם, תרגישו אם המרקם שלהם נעים לכם לידיים, האם קרש חיתוך יתחלק על השיש או יעמוד יציב? האם הצבע והטקסטורה מוצאים בעינכם?

● עיצוב המטבח הנוכחי – חשוב לזכור, במיוחד כעושים שיפוץ ולא בונים מטבח מחדש, שיש להתאים את השיש לעיצוב הנוכחי של המטבח. אם עיצבתם מטבח כפרי עדיף להשתמש בסוגים המוגדרים חמים המשלבים גווני עץ, אם אתם עם מטבח מודרני שימוש בנירוסטה עבור שיש יכול להיות הבחירה הטובה ביותר וכן הלאה.

● פונקציונאליות – כאמור לעיל, שיש למטבח צריך לעמוד בדרישות פונקציונאליות לאורך זמן – הוא צריך להיות עמיד, קל לתחזוקה וניקוי, לא לספוג כתמים ולהיות כמה שפחות רגיש לשינויי חום-קור. כל סוג אבן שיש היא בעלת תכונות אופי אחרות. בדקו אילו צרכים הכי חשובים אצלכם מבחינת שיש המטבח ובחרו את האבן המתאימה.